Goodman oznámil otvorenie prvej fázy Senec Logistics Centre

  • 13. 11. 2008

[caption id="attachment_9596" align="alignright" width="300"]

Thomas Schleife, Managing Director spoločnosti Fiege o spolupráci s Goodman povedal: „Spoločnosť Goodman rozumie našim potrebám a podnikaniu v oblasti logistiky. Flexibilné riešenia, ktoré poskytuje, nám dovoľujú sústrediť sa viac na jadro nášho podnikania a služieb zákazníkom v tomto regióne. Máme možnosť operovať v jednom z najvýznamnejších slovenských logistických uzlov s vysoko vyvinutou infraštruktúrou.“ Zsombor Török na to poznamenal: „Sme nadšení, že môžeme spoločnosť Fiege zahrnúť medzi našich významných zákazníkov.“

Do prevádzky sa zapojil aj Logwin

Poskytovateľ logistických služieb Logwin, ktorý zamestnáva od roku 1992 na slovenských pracoviskách v Senci, Ružomberku a Haniske pri Košiciach spolu 65 pracovníkov, uviedol koncom októbra 2008 v novovybudovanom multifunkčnom logistickom centre do prevádzky nový terminál, kde využíva predbežne 5 100 m2 plochy. Nové senecké pracovisko má vďaka priaznivej geografickej polohe blízko diaľnice D1 – jednej z hlavných dopravných tepien štátu – v celoeurópskej sieti spoločnosti strategický význam ako Cross-Docking Center pre Slovensko i nákladnú dopravu do Rakúska, Česka, Poľska, Maďarska, Rumunska a Bulharska. Jeho zariadenie je vybavené progresívnymi IT technológiami na vedenie skladu, sledovanie zásielok a Supply-Chain-Management.

Ako upresňuje tlačová správa spoločnosti, zákazníci môžu v Senci využiť celú paletu z ponuky obchodných odvetví Solutions, Air + Ocean a Road + Rail. Napríklad za spoločnosť Einhell prevzal Logwin skladovanie, komisionovanie, označovanie a celoplošné doručovanie tovaru obchodníkom. Veľmi perspektívnym ťažiskom jeho činnosti sa má v budúcnosti stať textilná logistika. Napojením na celoeurópsku odevnú sieť Garments-on-Hanger (Preprava odevov na ramienkach) poskytuje pracovisko okrem celoštátnej distribúcie aj kompletné spektrum služieb nielen pre odevnú logistiku (zabezpečovanie, etiketovanie, nažehľovanie alebo hromadné balenie tovaru), ale tiež v oblasti zabezpečovania medzinárodnej leteckej či námornej dopravy. Narastajúci dopyt zaznamenáva už aj zo strany automobilového priemyslu.

Niečo o skupine Goodman

Goodman je integrovanou realitnou skupinou zastrešujúcou subjekty Goodman International Limited a Goodman Industrial Trust a pôsobiacou – s výnimkou Severnej a Južnej Ameriky – takmer po celom svete (Austrália a Nový Zéland, Ázia, Európa – Veľká Británia, Nemecko, Holandsko, Belgicko, Luxembursko, Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Poľsko, Česko, Maďarsko, Slovensko, Rumunsko a Turecko).

Integrované služby spoločnosti Goodman založené na princípe získať-rozvinúť-spravovať zabezpečujú zákazníkom konečné riešenia svojich požiadaviek v oblasti nehnuteľností. So svojimi 1 240 zamestnancami a 39 pobočkami má dosah v 19 krajinách, čím poskytuje svojim klientom zázemie ich rastu a rozvoja aj v iných častiach planéty. Podľa údajov z júna 2008 dosahuje jej trhová hodnota približne 3,2 milardy eur, čo z nej robí najväčšiu priemyselnú kótovanú realitnú skupinu na austrálskej burze cenných papierov. Pokiaľ ide o spravovanie špeciálnych fondov v oblasti priemyselných a obchodných parkov, tu jej patrí druhé miesto na svete.