Kancelárska budova QUADRO v Bratislave zmenila majiteľa

  • 10. 9. 2017

[caption id="attachment_204" align="alignright" width="300"]Kancelárska budova QUADRO v Bratislave zmenila majiteľa[/caption]

Investičný tím slovenskej pobočky JLL úspešne uzavrel predajný proces kancelárskej budovy Quadro v Bratislave. JLL tím zastupoval predávajúceho – spoločnosť CEE Property Development Portfolio 2, a.s. (CPDP2) realitnú odnož Finančnej skupiny Českej sporiteľne.

Nehnuteľnosť do svojho portfólia získala na Slovensku etablovaná spoločnosť špecializujúca sa na realitné investície. Spoločnosť s izraelsko-americkým kapitálom získala budovu za bližšie nešpecifikovanú sumu.

Kancelársku budovu Quadro tvorí 5 nadzemných otvorených poschodí (open space), ktoré kumulatívne ponúkajú takmer 6 500 m2 kancelárskych priestorov v štandarde B. Nehnuteľnosť je strategicky umiestnená v jednej z bratislavských biznis štvrtí – na Prievozskej ulici – s priamou viditeľnosťou z oboch smerov. Lokalita ponúka rýchle napojenie na všetky hlavné ťahy mesta a taktiež prístup na diaľnice D1 a D2. Zastávky mestskej hromadnej dopravy sú v pešej dostupnosti a v okolí budovy sa nachádza bohatý výber všetkých služieb potrebných pre nájomcov.

„V CPDP2 uzatvárame realitné transakcie založené na „win-win“ prístupe a môžeme povedať, že predaj kancelárskej budovy Quadro v Bratislave bol presne takýmto obchodom. Kupujúca spoločnosť má bohaté skúsenosti na slovenskom trhu kancelárskych nehnuteľností, a preto sme presvedčení, že Quadro projekt bude úspešným ako pre súčasných a budúcich nájomcov, tak aj pre nového majiteľa,“ hovorí Jiří Richter, CEO CPDP2.

„Slovenský investičný trh pokračuje vo veľmi aktívnom tempe, a nielen prvotriedne nehnuteľnosti ale rovnako projekty z nižších tried situované v strategických lokalitách získavajú čoraz väčšiu pozornosť lokálnych i medzinárodných investorov,“ dopĺňa Rudolf Nemec, Senior analytik Investičného oddelenia JLL Slovensko.