Primátor Ivo Nesrovnal rokoval s ministrom dopravy Arpádom Érsekom

  • 15. 2. 2017

[caption id="attachment_6080" align="alignright" width="263"]Primátor Ivo Nesrovnal rokoval s ministrom dopravy Arpádom Érsekom[/caption]

Výstavba náhradných nájomných bytov, rozvoj železničnej dopravy v Bratislave, budovanie železničnej stanice Filiálka, železničné prepojenie bratislavského a viedenského letiska či postup prác na stavbe diaľnice D4, to všetko boli témy stretnutia primátora hlavného mesta SR Bratislava Iva Nesrovnala s ministrom dopravy a výstavby SR Arpádom Érsekom.

Na ďalšom zo série stretnutí primátora Iva Nesrovnala s ministrom dopravy Arpádom Érsekom sa partneri dohodli na koordinácii ďalších krokov pri rekonštrukcii priestoru hlavnej stanice tak, aby bol skultivovaný čo najskôr. „Obyvatelia a návštevníci si po rokoch čakania zaslúžia reprezentatívnu stanicu, ktorá bude bránou do mesta a v ktorej sa budú cítiť dobre,“ povedal po stretnutí primátor Nesrovnal. Ako ďalej dodal, rezort dopravy v súčasnosti pripravuje analýzu právneho vzťahu so spoločnosťou Transprojekt, teda s firmou, ktorá mala v minulosti rekonštruovať priestor hlavnej stanice a ktorej vypršala zmluva s mestom na konci roka 2016. Napriek tomu, že budova hlavnej stanice nepatrí hlavnému mestu, jeho vedenie má eminentný záujem na tom, aby mal priestor stanice a jej okolia parametre dopravného uzla 21.storočia.

Primátor sa na stretnutí s ministrom nevyhol ani otázke riešenia náhradných nájomných bytov pre obyvateľov z reštituovaných domov. Ich výstavba leží na pleciach hlavného mesta ako povinnosť zo zákona. „S ministrom sme sa zhodli, že je nutné urýchlene túto otázku vyriešiť, nakoľko mesto musí doplácať rozdiel medzi cenou regulovaného a trhového nájomného pre obyvateľov reštituovaných domov, čo nás stojí nemalé finančné prostriedky,“ vyhlásil primátor Nesrovnal. Forma riešenia bude podľa neho predmetom ďalších rokovaní, no už dnes sa črtá jej finálna podoba, dodal.

Na stretnutí ministra s primátorom Nesrovnalom zazneli aj ďalšie témy, ktoré trápia hlavné mesto a jeho vedenie ich riešenie zaradilo medzi svoje priority – budovanie železničnej stanice Filiálka, železničné prepojenie bratislavského a viedenského letiska a postup prác pri výstavbe diaľnice D4. Podľa primátora bude aj v týchto otázkach pokračovať dialóg medzi rezortom dopravy a hlavným mestom takým spôsobom, aby boli čo najviac zohľadnené potreby Bratislavy a jeho obyvateľov.