Prologis prenajal špekulatívnu budovu na Slovensku len za osem týždňov po dokončení výstavby

  • 31. 5. 2017

[caption id="attachment_5977" align="alignright" width="300"]Prologis prenajal špekulatívnu budovu na Slovensku len za osem týždňov po dokončení výstavby[/caption]

Prologis dnes oznámil, že celkom prenajal novopostavenú špekulatívnu budovu s rozlohou 21 140 metrov štvorcových v Prologis Park Bratislava veľkoobchodníkovi s nábytkom.

Nájomná zmluva bola podpísaná len dva mesiace po dokončení výstavby.

Budova 15 bude zákazníkovi slúžiť ako distribučné centrum s umiestnením ideálnym pre spoločnosti pôsobiace v celom regióne strednej a východnej Európy a v Rakúsku. Transakciu sprostredkovala spoločnosť CBRE.

„Táto transakcia je známkou pokračujúceho trendu vysokého dopytu po priemyselných priestoroch v našom parku. Zákazníci majú záujem o benefity, ako je dostupnosť parku a jeho vybavenosť, rovnako tak kvalitnú infraštruktúru, ktorú Prologis všetkým svojim zákazníkom poskytuje,“ povedal Martin Stratov, senior manažér pre prenájom a výstavbu spoločnosti Prologis na Slovensku.

V Prologis Park Bratislava sa v súčasnosti nachádza 16 budov s rozlohou vyše 345 000 metrov štvorcových slúžiacich na výrobu a distribúciu. Ide o najväčší park spoločnosti Prologis v regióne strednej a východnej Európy, ktorý ponúka 66 000 metrov štvorcových pre ďalšiu výstavbu. Je situovaný 24 kilometrov východne od centra Bratislavy, dva kilometre od Senca a 16 kilometrov od medzinárodného letiska.

Prologis je s viac ako 530 000 metrami štvorcovými logistických a priemyselných priestorov hlavným poskytovateľom distribučných nehnuteľností na území Slovenska (k 31. marcu 2017).