Ani najnovší projekt Bašternáka na hradnom vrchu nerešpektuje pravidlá

16. 8. 2016

Developer blízky špičkám Smeru Ladislav Bašternák stavia nad Bratislavským hradom ďalší projekt. Na Bartoňovej ulici, v susedstve s vilou na Hummelovej, ktorú tiež sám developuje. Pozemok vlastní od februára tohto roka Bašternákova eseročka Balax, ktorá je aj stavebníkom.

L. Bašternák je jediným konateľom a spoločníkom Balaxu. Podľa stavebného povolenia sa má rekonštruovať rodinný dom. Budovu však medzičasom zbúrali. Ešte v apríli búranie domu pod vilou na Hummelovej spomenul pre denník Sme Jaroslav Illich, zástupca nespokojných obyvateľov v susedstve vily.

L. Bašternák je súčasťou vyšetrovania pre podozrenie z neoprávnene vyžiadanej dvojmiliónovej vratky DPH od štátu. Trestné oznámenie z podobného dôvodu bolo podané aj na ďalší jeho projekt – komplex Bonaparte, kde si byt prenajíma premiér Robert Fico. Zároveň sa realitné projekty developera často spájajú s porušovaním stavebných pravidiel a územných plánov.

Nora Gubková z kancelárie starostu mestskej časti Bratislava – Staré Mesto pre TREND.sk uviedla, že v súvislosti s rekonštrukciou na Bartoňovej stavebník požiadal o zmenu stavby, a to začiatkom mája. K dnešnému dňu mu „neboli vydané žiadne doplňujúce povolenia,“ dodala. Navyše, žiadosť o zmenu prišla na magistrát evidentne až po zbúraní pôvodnej stavby. Jej presné znenie nemá TREND.sk k dispozícii. Viac na: http://reality.etrend.sk/…ravidla.html

Počet shlédnutí: 1