Bratislavský Bory Mall otvorí svoje brány už v novembri

16. 9. 2014

Nákupno-zábavné centrum Bory Mall, ktoré vyrástlo v západnej časti Bratislavy medzi Lamačom a Devínskou Novou Vsou, otvorí svoje brány verejnosti už v novembri. Nový moderný koncept zameraný na rodiny, ponúkne na ploche viac ako 54 000 m2 180 obchodov spolu s reštauráciami a kaviarňami. Okrem nákupných možností centrum svojim návštevníkom ponúkne výnimočné architektonické prvky a zelené plochy tak v interiéri, ako aj exteriéri.

Bory Mall, z dieľne svetoznámeho talianskeho architekta Massimiliana Fuksasa, svojim návštevníkom poskytne vyvážený mix nákupov, zábavy a služieb. “Do lokality, kde v súčasnosti podobný koncept neexistuje, prinášame potrebnú vybavenosť a veríme, že ľuďom zlepší kvalitu života,” vysvetľuje Milan Klégr, riaditeľ nákupného centra.

Výstavba Bory Mall začala v januári 2013 a je súčasťou prvej etapy novej mestskej štvrte BORY. Tá významne rozšíri mesto smerom na severozápad a prinesie do spádovej oblasti doteraz chýbajúce možnosti nakupovania a trávenia voľného času. Ide o prvý development takéhoto rozsahu na Slovensku. Spája v sebe výnimočné možnosti nákupu, miesta na relax, občiansku vybavenosť, administratívne priestory a rezidenčné komplexy. “Celková investícia spojená s prípravou územia a výstavbou Bory Mall predstavuje viac ako 150 miliónov eur,” upresnil M. Klégr.

Investorom projektu je spoločnosť Penta, ktorá v realitnom developmente začala investovať v roku 2005 a v súčasnosti realizuje projekty na Slovensku, v Českej republike a Poľsku. Zameriava sa na segmenty administratívy, maloobchodu a voľnočasových aktivít, ako aj na prípravu územia pre nové projekty.

Počet shlédnutí: 0