DO P3 PARKU BRATISLAVA PRICHÁDZA FAURECIA

25. 2. 2016

Spoločnosť P3 Logistic Parks (P3) odštartovala vo svojom bratislavskom areáli výstavbu výrobných a skladových priestorov pre ďalšieho dôležitého hráča na poli automobilového priemyslu, francúzsku spoločnosť Faurecia, ktorá je jedným z najväčších dodávateľov automobilových komponentov vo svete. Do celoeurópskej ponuky P3 tak pribudne nový built-to-suit development, teda riešenie šité na mieru priamo klientovi.

Spoločnosť P3 aktuálne buduje 11 build-to-suit budov v štyroch krajinách Európy na celkovej ploche 215 000 m2. Popri výstavbe výrobnej haly pre spoločnosť Faurecia je v súčasnosti vo výstavbe aj skladová hala pre spoločnosť Peugeot Citröen v Nemecku, čo znamená, že v jednom období prebiehajú v areáloch P3 naraz dva veľké projekty pre klientov z automobilového sektora.

Po spoločnostiach Schnellecke, HBPO a Panasonic je Faurecia v poradí už štvrtým klientom P3 parku Bratislava, ktorý pôsobí v automobilovom segmente. Faurecia bude využívať budovu s celkovou plochou cca 27 000 m2, ktorej výrobné a skladové časti majú tvoriť spolu 23 000 m2, zatiaľ čo zvyšné priestory vo výmere 3 800 m2 budú slúžiť na administratívne účely a sociálne zázemie pre zamestnancov. S výstavbou haly, v ktorej sa majú od roku 2017 vyrábať kompletné sety sedačiek pre výrobný závod firmy Volkswagen v Bratislave, sa začalo v januári 2016. Kolaudácia a odovzdanie závodu klientovi sú naplánované na august 2016.

Nový klient spoločnosti P3 bude mať v jej bratislavskom priemyselnom parku svoj šiesty výrobný závod na Slovensku. Po presťahovaní časti produkcie do nových priestorov plánuje Faurecia zamestnať v areáli P3 vyše 1000 ľudí.

„Spoločnosť P3 reflektovala na naše požiadavky a ponúkla riešenie v moderných nových priestoroch, navyše v lokalite P3 parku Bratislava, ktorý disponuje vynikajúcim technickým zázemím a vďaka svojej polohe nám umožňuje efektívne JIT[1] zásobovanie pre nášho klienta,“ hovorí Jozef Mikuška, Real Estate Commodity Buyer pre CEE región zo spoločnosti Faurecia.

„Vďaka tomu, že areál parku P3 Bratislava neustále rozširujeme a rozvíjame, boli sme schopní flexibilne reagovať na náročné požiadavky klienta Faurecia a v krátkom čase zabezpečiť prípravy pre realizáciu výstavby výrobnej a skladovej haly. Navyše, výrobná hala pre spoločnosť Faurecia je v porovnaní s inými halami výnimočná aj významnou veľkosťou administratívnych a sociálnych priestorov,” uviedol Peter Jánoši, Head of Development P3 Slovensko.

Okrem optimalizácie výrobných procesov a sústredenia výroby pod jednu strechu poskytne nový závod používateľovi aj oveľa efektívnejšiu prevádzku a flexibilitu do budúcnosti. Výrobno-skladové priestory pre Faureciu sú navrhnuté tak, aby umožňovali úspory voči životnému prostrediu napríklad šetrným LED svietením, ako aj zosilnenou izoláciou, vďaka ktorej bude objekt predchádzať tepelným stratám a prispeje k efektívnemu hospodáreniu.

Popri výstavbe výrobnej haly pre spoločnosť Faurecia začala P3 zemné práce na ďalšie dva skladové priestory. „Máme stavebné povolenie na dve výrobné haly, na ktorých sme už začali počiatočné stavebné práce. Momentálne sme už v pokročilých rokovaniach s niekoľkými klientmi o prenájme týchto nových priestorov,“ dodáva Peter Jánoši z P3 Slovensko.

Počet shlédnutí: 0