Do priemyselného parku v Prievidzi prichádza prvý zahraničný investor

30. 7. 2012

Rakúska strojárska firma Rübig, o ktorej príchode sa hovorí už od roku 2005, začala v pondelok s výstavbou výrobnej haly za vyše 3 mil. eur. Do troch rokov by tu malo vzniknúť 155 pracovných miest. „S výstavbou sa oficiálne začalo dnes, ale zakladanie pilotov začalo skôr. Výstavba už beží a hala by mala byť hotová do decembra tohto roku a začiatkom budúceho roku sa začne osádzať technológia s tým, že v prvom kvartáli budúceho roku by sme chceli spustiť produkciu,“ informoval v pondelok riaditeľ spoločnosti Rübig Slovensko Jaroslav Sklenár.

Momentálne ide iba o prvú etapu výstavby. Začiatok druhej ešte nie je jasný. „Druhá etapa sa môže začať budúci rok, ale nemusí, to ešte neviem povedať. Bude to závisieť od vývoja situácie, ale celková stavba je plánovaná do roku 2015,“ informoval Sklenár. Ako podotkol, pre Prievidzu sa rozhodli už dávnejšie. Príchod investora však zbrzdila celosvetová finančná kríza, aj povodne v roku 2010. Priamo cez pozemok vtedy pretiekla rieka Handlovka.

Prievidzskú radnicu príchod nového investora teší. V priemyselnom parku s rozlohou 30 hektárov totiž doteraz sídlia iba domáce firmy. „Myslím, že pre Prievidzu je toto jeden z významných krokov, ako posilniť zamestnanosť a istoty obyvateľov nášho mesta. Predovšetkým v tom, že sa vytvárajú a vytvoria nové pracovné príležitosti a že to bude určitým vzorom a prínosom pre ďalších odvážnych investorov prísť do regiónu hornej Nitry,“ povedal prievidzský viceprimátor Ľuboš Maxina.

Počet shlédnutí: 0