Pri Bratislave sa chystá investícia za 60 mil. eur

17. 3. 2013

Pri Bratislave sa chystá investícia za 60 mil. eur. Toľko prostriedkov chce investovať spoločnosť Starland Holding, a.s. do výstavby vedecko-výskumného centra zameraného na štúdium ochorenia ľudského mozgu. Centrum, v ktorom by malo nájsť prácu 637 ľudí, chce investor postaviť v katastrálnom území obce Bernolákovo.

“Centrum poskytne nadštandardné podmienky aj pre mladých talentovaných vedeckých pracovníkov a odborníkov s medicínskym vzdelaním, ktorí sa chcú vzdelávať v tejto oblasti,“ uviedla spoločnosť vo svojom investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Vedecko-výskumné centrum sa bude rozprestierať na ploche takmer 67 tisíc metrov štvorcových.

Počas prvej etapy výstavby chce spoločnosť postaviť v centre štyri budovy, v ktorých budú laboratória a administratíva. V rámci druhej etapy vyrastie v centre ďalšia administratívno-laboratórna budova a administratívno-výskumný objekt. S prvou etapou výstavby chce investor začať v druhom kvartáli budúceho roka. Ukončenie druhej etapy výstavby je naplánované v roku 2018.

Počet shlédnutí: 0