Územné rozhodnutie pre projekt Twin City Juh nadobudlo právoplatnosť

18. 2. 2014

“Právoplatnosť územného rozhodnutia je významným medzníkom, ktorý nás v rámci južnej časti Twin City reálne posúva ďalej. Pri projekte však myslíme aj na jeho severnú časť, kde výstavba novej autobusovej stanice patrí k našim prioritám,” povedal výkonný riaditeľ HB Reavis Slovakia Adrián Rác. Projekt Twin City by HB Reavis rád zahájil v tomto roku začatím výstavby jeho južnej časti, ktorá bude charakteristická najmä administratívnymi priestormi. Územné rozhodnutie developerovi dáva možnosť stavať v prvej fáze tri bloky administratívnych budov vo výmere viac ako 63-tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy.

Architektúra Twin City Juh reaguje na svoju blízkosť k historickému centru, aj na históriu zóny Chalupkova. Tá je charakteristická poctivými klasickými domami s tehlovými fasádami tvoriacimi mestské bloky. Vizuálna stránka budov Twin City Juh na túto tradíciu nadviaže. Pribudnú výškové budovy na nárožiach riešeného územia a verejné priestory, v ktorých je navrhnutých čo najviac zelených plôch a stromov. HB Reavis tak zabezpečí ďalší rozvoj a skvalitňovanie centra mesta, čo bolo hlavným zámerom developera aj pri príprave širšieho urbanistického konceptu v tomto území.

Severná časť projektu Twin City, ktorá zahŕňa aj výstavbu novej autobusovej stanice, sa v súčasnosti nachádza v predprojektovej a projektovej príprave. Tá predchádza schvaľovaniu vplyvu projektu na životné prostredie (EIA), čo potrvá asi deväť mesiacov. Potom bude nasledovať územné konanie. Ak pôjde všetko podľa plánu, územné rozhodnutie developer očakáva v polovici roku 2015. Výstavba bude pokračovať podľa toho, ako budú nadobúdať právoplatnosť povolenia pre výstavbu jednotlivých budov.

Vizualizácia: HB Reavis

Počet shlédnutí: 0