Valerian na Kazanskej ulici skolaudoval 64 nových bytov, hrubá stavba projektu Mendelsohn na tej istej ulici je hotová

2. 10. 2017

Bencont v podunajskobiskupickom projekte Valerian skolaudoval všetkých 64 nových bytov. Z nich už 57 pozná svojho budúceho majiteľa. Začiatkom mesiaca sa tiež skončili práce na hrubej stavbe sesterského projektu Mendelsohn vyššieho štandardu na tej istej ulici. „Kazanská ulica je koncipovaná ako mestský bulvár a my to rešpektujeme,“ hovorí riaditeľ spoločnosti Bencont Development Martin Šimurda. „Aj preto sme v oboch projektoch venovali špeciálnu pozornosť obchodným priestorom, ich dostupnosti a komfortu. Podobne budeme veľmi rozmýšľať nad ich typovým obsadením, aby sme ponuku nájomníkov a služieb pre obyvateľov lokality vhodným spôsobom doplnili.“

V ponuke developera je vo Valeriane aj sedem nebytových priestorov, vhodných ako kancelárie či prevádzky na poskytovanie služieb v celkovej výmere 522 m² a trinásť samostatných murovaných garáží pre kutilov, majiteľov motoriek alebo na parkovanie náročnejších motokúskov. V Medelsohne sú situované, dnes ešte nerozdelené, obchodné priestory s výmerou 543 m² so samostatnými vstupmi. V suteréne v troch podzemných podlažiach je k dispozícii 78 parkovacích miest pre majiteľov bytov a obchodných priestorov.

Uceľovaním výstavby lokalita postupne nadobúda plnohodnotný charakter mestského bulváru. Blízkosť mestskej hromadnej dopravy a štvorprúdovej komunikácie vedúcej k hlavným bratislavským dopravným uzlom sú výhodou bývania v tejto lokalite. Podunajské Biskupice a neďaleká Vrakuňa majú výbornú infraštruktúru služieb, k Valerianu a Mendelsohnu je najbližšie hypermarket Kaufland a supermarket BILLA. Na dosah, v okruhu 200 metrov, je aj pošta, viacero reštaurácií, kaviarní, pobočiek bánk a mnoho obchodov. V dosahu sú aj školy a škôlky.

Počet shlédnutí: 0